Warning: Undefined array key "image" in /home/bright/public_html/wp-content/plugins/qtranslate-xt-master/modules/wp-seo/wp-seo-front.php on line 173

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/bright/public_html/wp-content/plugins/qtranslate-xt-master/modules/wp-seo/wp-seo-front.php on line 173
BRIGHT - Kāpēc WordPress?
BRIGHT
lven

Kāpēc WordPress?

20. aprīlis 2020.

Jau desmito gadu ik dienas mūsu programmētāju komanda izstrādā dažādus web risinājumus – spēles, mājaslapas, iekšējas sistēmas, internetveikalus u.c. Lai arī pārzinām un ikdienā kodējam uz dažādām platformām – Drupal, Drupal ecommerce, Laravel, OctoberCMS, Symfony, individuāli būvētas satura vadības sistēmas u.c., tomēr vispopulārākais ir WordPress.

Ja vēlaties modernizēt esošo vai izstrādāt jaunu mājaslapu, kas ir viegli pārvaldāma, ar augstiem SEO rezultātiem un plašam programmētāju lokam labi zināma, tad kā pirmo risinājumu iesakām izmantot CMS jeb satura vadības sistēmu – WordPress. To pasaulē plaši izmanto un jau vairākus gadus WordPress ir vispopulārākā satura vadības sistēma (https://websitesetup.org/popular-cms/).

Mēs ar šo satura vadības sistēmu strādājam jau no Bright pirmsākumiem un esam pārliecināti, ka jebkura līdz šim izstrādāta mājaslapa uz WordPress CMS var kalpot par veiksmīgu web projekta piemēru. Kāpēc?

1. Tā ir atvērta koda jeb open source satura pārvaldības sistēma

Tas nozīmē, ka klientam nav jāiegādājas, visticamāk, dārga licence, jo WordPress ir pieejams bez maksas. Tas gan nenozīmē, ka jebkurš to spēj izstrādāt, tik un tā ir nepieciešams web dizaineris, programmētāji, SEO speciālists, kuri izstrādā tieši tādu mājaslapu, kāda ir nepieciešama klientam. Web grafiskais dizaineris sagatavo mājaslapas dizainu, balstoties uz iepriekš aprakstītas tehniskās specifikācijas, izveidotiem wireframe jeb satura prototipiem, UX/ UI pieredzes. Kad dizains ir saskaņots, var uzsākt tās izstrādi, ko visbiežāk veic 2 programmētāji – front-end un back-end izstrādātāji. Pēc lapas izstrādes, nodrošinām ar sākotnējā satura ievadi, uzstādām SEO un veicam tehnisko un satura testēšanu. Un tad jau lapa ir gatava svinēt savu pirmizrādi!

2. Ir pieejami dažādi spraudņi jeb plugins

Spraudnis ir programmatūras modulis, ko izmanto, lai papildinātu lielākas sistēmas ar speciālām funkcijām vai pakalpojumiem. Katram CMS ir savi spraudņi, piemēram, WordPress spraudņi neder Drupal izstrādē. Viens no populārākajiem WordPress spraudņiem ir, piemēram, Yoast SEO, kas palīdz mājaslapā iestrādāt atslēgvārdus un aprakstus, lai sasniegtu labākus SEO rezultātus.

Bet gribam uzsvērt, ka tikai ar spraudņiem nevar salikt pilnvērtīgu lapu, tie kalpo tikai kā palīgi darba paātrināšanai. 

Svarīgi ir veikt spraudņu atjaunināšanu, tādējādi nodrošinot lapai augstāku drošības līmeni.

3. WordPress ir paredzēts daudz plašākām lapām par bloga tipa ierakstiem

Ja sākotnēji WordPress kā CMS bija paredzēts bloga tipa lapām, šobrīd tas sniedz krietni plašākas iespējas! WordPress kā bāzes platforma nav ierobežots tikai uz standarta landing lapām vai blogiem.

WordPress ir iespējams iestrādāt sociālos tīklus, integrēt dažādas uzņēmuma iekšējās sistēmas (piemēram, noliktavas sistēmu) un ārpakalpojumu sniedzēju sistēmas (piemēram, OMNIVA, DPD u.c. pakalpojumus), kā arī internetbanku maksājuma sistēmas (piemēram, Paysera, internetbanku BankLink u.c.). Tātad WordPress paredz pat e-komercijas risinājumu izstrādi, kura izveidē piedāvājam efektīvāko moduli – WooCommerce, kas sniedz plašas iespējas integrācijām ar pieminētajām noliktavas un maksājumu sistēmām.

Šeit ir daži mūsu izstrādāti mājaslapu piemēri, kurās ir integrācija ar uzņēmuma iekšējām un/vai internetbanku maksājuma sistēmām:

4. Ir ļoti intuitīva un ērta satura vadība

Ikdienas satura papildināšana ar jauniem ierakstiem, foto, video u.c. materiāliem ir ļoti intuitīvi rediģējama, šim darbam noteikti nav nepieciešams speciālists ar IT zināšanām. Lai veiktu satura papildināšanu, to var veikt ikviens, kurš prot strādāt ar datoru. Mēs, protams, pirms lapas nodošanas, nodrošinām apmācības ar lapas admin.

Kopš ir pieejams Gutenberg – administrācijas panelis ir vēl pārskatāmāks un ērtāk lietojams. Gutenberg ir satura redaktors, kas pieejams, sākot no WordPress 5.0 versijas. Jaunais satura redaktors sniedz mājaslapas administratoram lielāku satura vadības brīvību, piedāvājot ne tikai teksta rediģēšanas iespējas, bet arī bloku izmantojumu un plašāku formatējuma klāstu, lai mājaslapas saturā izmantojamie elementi pēc iespējas vairāk atbilstu mājaslapas identitātei.

5. Sasniedz labus rezultātus meklētājprogrammās

WordPress lapām ir iespēja uzstādīt un iestrādāt labus SEO (Search Engine Optimization) instrumentus, lai sasniegtu augstus rezultātus meklētājprogrammās, piemēram, Google. Protams, liela nozīme ir tam, cik profesionāli un pieredzējuši ir mājaslapas izstrādātāji SEO ieviešanā.

WordPress var iestrādāt SEO pareizas saites, Meta aprakstus katrai sadaļai, iestrādāt atslēgvārdus, nosaukumus fotogrāfijām, video un citiem satura elementiem.

Arī SEO ir jāadministrē un jāatjauno, ko ikdienā var veikt lapas administrators, kuram pirms tam sniedzam apmācību un rekomendācijas, kas būtu jāņem vērā. Iesakām gan ik pēc 6 mēnešiem piesaistīt SEO speciālistu, lai veiktu analītiku un sniegtu rekomendācijas kā uzlabot lapas pozīcijas meklētājprogrammās.

6. WordPress zina gandrīz visi, bet..

Šo CMS pārvalda daudzi programmētāji, kas ir vēl viens liels pluss, jo, ja izvēlaties pašizstrādātu CMS vai reti izmantotu – būs faktiski neiespējami vai ļoti grūti mainīt izstrādātāju, kas nozīmē, ka lai kādas attiecības, termiņi un rēķini tiek piestādīti – jums īsti nav variantu. Vienīgais variants, ko daži uzņēmumi arī ir izvēlējušies, ir programmēt mājaslapu no jauna uz, piemēram, WordPress CMS.

Ja mājaslapu izstrādā uz WordPress, tad problēmu ar izstrādātāja vai uzturētāja maiņu nebūs, vienīgi aicinām izvērtēt gan katra pakalpojuma sniedzēja līdzšinējo pieredzi, gan izstrādātos projektus.

Ne visi WordPress izstrādātāji tiešām programmē lapas specifiski klienta vēlmēm, daudzi “saklikšķina” (izveido) mājaslapu, izmantojot dažādus spraudņus – šo mēs vispār nesaucam par programmēšanu! Šādas lapas ir ļoti ierobežotas specifisku vēlmju ziņā un tiek pakļautas riskam “sabrukt” pēc papildinājumu vai atjauninājumu veikšanas. Visticamāk kā pirmais signāls par šāda veida “programmēšanu” norādīs pakalpojuma sniedzēja gan līdzšinējais sniegums, gan pakalpojuma cena un daudz īsāks izstrādes termiņš.  

Bright, protams, visas mājaslapas programmē, ņemot vērā jaunākās tehnoloģijas, izstrādājot tās ērtas un intuitīvi lietojamas, ar glītu, mūsdienīgu dizainu un nodrošinot gan tehnisko garantiju, gan servisu lapas uzturēšanā. 

Jūs jautāsiet, bet kurā situācijā tad tomēr neiesakām izvēlēties WordPress?

Lielākoties izvēle par labu citai satura vadības sistēmai būtu jāpieņem, ja:

  1. ir nepieciešams absolūti individuāli izstrādāts risinājums, piemēram, iekšēja sistēma;
  2. ja lapai nākotnē ir paredzēts milzīgs apmeklējums un slodze.

 

Ja nepieciešama konsultācija par mājaslapas programmēšanu, arī CMS izvēli, labprāt izvērtēsim jūsu projektu, tā riskus un ieguvumus, piedāvājot atbilstošāko satura vadības sistēmu!

Atpakaļ
Facebook Twitter LinkedIn

Mūsu klienti

Ko saka mūsu klientiPieteikties jaunumiem

Saņem Bright piedāvājumus, jaunumus un ielūgumus uz gaišiem pasākumiem!


Patīk mūsu darbi? Būsim priecīgi palīdzēt!
Sazinies ar mums