Warning: Undefined array key "image" in /home/bright/public_html/wp-content/plugins/qtranslate-xt-master/modules/wp-seo/wp-seo-front.php on line 173

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/bright/public_html/wp-content/plugins/qtranslate-xt-master/modules/wp-seo/wp-seo-front.php on line 173
BRIGHT - Neliels ieskats animācijas izstrādes procesā
BRIGHT
lven

Neliels ieskats animācijas izstrādes procesā

15. marts 2021.

Lai izveidotu pēc iespējas vilinošāku animāciju, Bright animācijas izstrādes procesā ievēro zināmu darbu secību, lai process ritētu ātrāk un izstrāde būtu efektīvāka.
Ja vēlies uzzināt, ar ko sākt un kā noris animācijas izstrāde, aicinām iepazīties ar šo rakstu detalizētāk.

Izstrādājot animācijas, sekojam šādiem soļiem:

  1. Prāta vētra (Brainstorming);
  2. Kadru plāns (Storyboard);
  3. Dizains;
  4. Animatic;
  5. Animēšana
  6. Failu eksportēšana un nodošana.

Prāta vētra (Brainstorming)

Pirmais solis ir animācijas mērķa, mērķauditorijas, garuma, izstrādes laika definēšana. Katrai animācijai vajadzētu pildīt konkrētu mērķi, tā var būt informatīva, paskaidrojoša, pamācības video utt.

Tāpat svarīgi jau pirms izstrādes noskaidrot animācijas specifikāciju (animācijas gala faila formātu, izmēru, izšķirtspēju, kadrus sekundē), lai pēc izstrādes nav jāmaina animācijas formāts, izšķirtspēja vai citi rādītāji, kas nozīmē papildus darbu.

Nākamais solis ir scenārija sagatavošana. Nav vienas formulas, pēc kāda principa to veidot, bet ideālā variantā tas iekļauj:

  1. Darbības aprakstu, kas tiek parādītas animācijā;
  2. Paskaidrojošo tekstu dizainerim, animāciju izstrādātājam;
  3. Audio materiāla saturu;
  4. Grafiskos elementus, kas obligāti ir jāatspoguļo dizainā.

Visbiežāk klientam nav laika domāt un meklēt virzienu animācijas stilam, tāpēc šajā solī piedāvājam vairākus stila variantus, ko kopā izskatām, lai būtu “uz viena viļņa”. Lai apskatītu dažādus dizaina virzienus, mēs izveidojam noskaņu kolāžas (moodboards), kurās tiek apkopoti attēli, kas ir atbilstoši animācijas nozarei un mērķim.

Kadru plāns (Storyboard)

Kadru plāns

Kadru plāns ir nepieciešams, lai klientam pēc iespējas ātrāk varētu parādīt animācijas gaitu, kustības virzienu, kompozīciju. Tieši kadru plāna izstrādes laiks ir vislabākais, lai eksperimentētu, jo veikt korekcijas un papildinājumus kadru plānā ir salīdzinoši ātri. Protams, ir iespējams veikt labojumus arī vēlāk, bet tie var radīt nobīdes izstrādes termiņā un izmaksās, tāpēc iesakām visu kārtīgi pārdomāt tieši šajā solī.

Kadru plānā tiek attēloti scenārija galvenie punkti. Kadri tiek attēloti ar vienkāršām, skicētām ilustrācijām, kas noteikti nav jau gatavs dizains. Katrā kadrā tiek attēlotas tikai tās detaļas, kas ir pašas svarīgākās. Savukārt ar nelieliem, paskaidrojošiem teikumiem tiek pastāstīts par animācijas kustības virzienu un pārejām. Veidojot kadru plānu, tiek paradītas objektu formas; ja animācijā būs galvenais varonis – arī viņa izskatu atspoguļo jau šajā izstrādes solī.

Kadru plāns

Dizains

Šajā izstrādes solī tiek definēts dizaina virziens, krāsu palete un sagatavotas visas ilustrācijas, par pamatu ņemot kadru plānu. Kadri tiek ilustrēti pēc iespējas tuvāk tam, kā tie būs redzami animācijā.

Veidojot ilustrācijas animēšanai, visbiezāk izmanto maksas programmu Adobe Illustrator, jo veidotās ilustrācijas šajā programmā ir viegli lietojamas citās apstrādes programmās, tai skaitā animācijas programmā Adobe After Effects.

Ja ir nepieciešams, lai animācijā parādās papildus dizaina elementi, piemēram, logo, to vajadzētu jau laicīgi definēt un atsūtīt maksimāli labā kvalitātē, proti .svg, vai .pdf formātos. Savukārt, ja animācijā jāiekļauj ekrānšāviņi, tad tos vajadzētu sagatavot maksimāli lielus vai nodrošināt mūs ar pieeju programmām/sistēmām, no kurām tie nepieciešami. Arī video materiālu vajadzētu nogādāt maksimāli augstā izšķirtspējā, ar minimālu kompresiju vai bez tās.

Dizains

Animatic

Animatic izveide ir pirmā animēšanas fāze, kurā tiek izveidots video no ilustrētajiem kadriem, lai jūs pēc iespējas ātrāk varētu apskatīt, kā varētu izskatīties gala animācija. Tam tiek pievienots balss ieraksts, lai saprastu, cik katram kadram jāatvēl laiks un video organiski saplūstu kopā ar audio stāstu. Ja ir izvēlēta fona mūzika, to var pievienot jau šajā izstrādes posmā, lai atvieglotu darbu vēlāk. Šis video tiek izeksportēts kā vienkāršs .mp4 fails un nosūtīs klientam apskatei un komentēšanai.

Animatic

Animēšana

Animācija

Pats svarīgākais solis ir klāt, jo šajā solī tiek veidota animācija. Šis solis var sākties tikai tad, kad visi iepriekšējie soļi ir pabeigti un apstiprināti, jo, sākot šo procesu, jebkādas papildus izmaiņas var būt ļoti laikietilpīgas.

Pirmie tiek animēti galvenie objekti. Sakumā kustības tiek veidotas diezgan primitīvas, pēc tam tām tiek pievienotas vēl papildus animācijas, padarot tās arvien dzīvākas. Kad visi galvenie elementi ir ieanimēti, tiek animēts fons un visi sekundārie elementi. Pēc katra kadra ieanimēšanas, tas tiek pievienots galvenajai laika joslai ar visiem kadriem. Kad visi kadri ir ieanimēti un samontēti, tiek pievienoti papildus elementi: skaņas efekti, balss ieraksts, mūzika un titri.

Un tad pienāk vispatīkamākais brīdis – klients saņem animāciju. Ja nepieciešamas korekcijas, tās izvērtējam un iespēju robežās iestrādājam.

Failu eksportēšana un nodošana

Kad animācija ir apstiprināta, tiek eksportēti gala faili pēc noteiktās specifikācijas. Specifikācijā parasti tiek noteikts eksportējamā faila formāts.

2021. gadā vēl joprojām dominē .mp4 tā ērtās lietojamības un mazā faila izmēra dēļ.

Ja nepieciešams GIF fails, ir jārēķinās, ka faila izmērs var būt ļoti liels. Tas ir tādēļ, ka ka netiek izmantots temporal (intra frame) reduction, kas samazina faila izmēru, vairākas reizes izmantojot informāciju no viena kadra (vairāk par to var uzzināt šeit). Šī paša iemesla dēļ arī oficiālais pieejamais krāsu daudzums ir limitēts.

Animācijas eksportēšana jeb renderēšana ir process, kurā katrs animācijas kadrs tiek apvienots vienā video failā. Šis process ir diezgan laikietilpīgs, piemēram, ja animācija tiek veidota ar 24 kadriem sekundē un animācija ir 2 minūtes gara, animācijā ir 1440 kadri, kur katrs kadrs datoram jāapstrādā, un tas var aizņemt pat vairākas stundas.

Animācija ir vērtīgs formāts, bet, lai tas sasniegtu mērķauditoriju, ir rūpīgi jāpārdomā tās vēstījums, tāpēc aicinām nesteigties un radīt pārdomātu stāstu, kas aizrauj un piesaista jums jaunus klientus!

Atpakaļ
Facebook Twitter LinkedIn

Mūsu klienti

Ko saka mūsu klienti



Pieteikties jaunumiem

Saņem Bright piedāvājumus, jaunumus un ielūgumus uz gaišiem pasākumiem!


Patīk mūsu darbi? Būsim priecīgi palīdzēt!
Sazinies ar mums