Warning: Undefined array key "image" in /home/bright/public_html/wp-content/plugins/qtranslate-xt-master/modules/wp-seo/wp-seo-front.php on line 173

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/bright/public_html/wp-content/plugins/qtranslate-xt-master/modules/wp-seo/wp-seo-front.php on line 173
BRIGHT - 12 padomi mājaslapas SEO uzlabošanai
BRIGHT
lven

12 padomi mājaslapas SEO uzlabošanai

22. augusts 2018.

Šis ir raksts ne tikai par vienas lapas, bet gan par visas Jūsu mājaslapas optimizāciju meklētājprogrammās jeb SEO (Search Engine Optimization).

Pēc piemērotāko atslēgvārdu izvēles, bet pirms satura veidošanas, Jums nāksies pieņemt pāris lēmumu. Tāpēc viss ir rūpīgi jāapdomā.

Pirms sākt optimizācijas procesu, ir jādefinē sekojošais:

Kad jums ir atbildes uz šiem trīs jautājumiem, laiks ķerties pie darba.  Lai optimizētu Jūsu mājaslapu meklētājprogrammām, Jums jāseko šiem pamata padomiem:

1. Veidojiet mājaslapu tikai par vienu tēmu

Mājaslapā drīkst būt arī cits saturs, bet izvēlieties vienu galveno tēmu, kas ir Jūsu vēstījuma primārā daļa. Šis ir svarīgs solis, tāpēc iesakām veikt atslēgvārdu izpēti pirms tēmas izvēles.

2. Pieminiet atslēgvārdus tur, kur tie ir nozīmīgi

Iekļaujiet savas galvenās tēmas atslēgvārdus lapas virsrakstā, domēna nosaukumā, aprakstā, sauklī, blogu kategorijās, lapu nosaukumos un lapu saturā.

Ja izmantojas WordPress, daudzas no šīm izmaiņām iespējams veikt ‘’Galvenajos uzstādījumos’’ (General Settings) vai izmantojot tādus spraudņus kā All in One SEO Pack.

3. Ievietojiet mājaslapā saites uz iekšējām lapām

Izstrādājot lapas dizainu, savlaicīgi paredziet dizainā vietu, kur, piemēram, atvērtā jaunumā izvietot saites uz saistītiem jaunumiem. Atvērta produkta skatā piedāvājiet lietotājam apskatīt citus produktus utt. Nodrošiniet lapas satura savstarpēju sasaisti – tas noderēs ne tikai Jūsu mājaslapas SEO, bet arī apmeklētājiem.

4. Izmantojiet atslēgvārdus mājaslapas saišu struktūrā

Dažas mājaslapas izmanto acīm ne tik tīkamās saišu struktūras, kas lapu identificēšanai lieto skaitļus. Nedariet tā – tas ne tikai kaitē SEO, bet arī ir vizuāli nepievilcīgi.
Izmantojiet URL struktūru, kas satur tekstu, it īpaši atslēgvārdus.

Tā vietā, lai lapas URL izskatītos šādi: https://tavalapa.lv/p=12
Tai būtu jāizskatās šādi: https://tavalapa.lv/satura-padomi/

5. Atbrīvojieties no visa, kas palēnina mājaslapu

Mājaslapas ielādes laiks ir būtisks, tāpēc atbrīvojoties no visa nesvarīgā, kas padara Jūsu lapu lēnāku. Starp šīm nevajadzīgajām lietām ietilpst mūzikas atskaņotāji, liela izmēra attēli, flash grafikas un lieki spraudņi.

6. Izmantojiet atslēgvārdus attēlos

Iekļaujiet vārdus, kas atbilst Jūsu mājaslapas tēmai attēlu nosaukumos, aprakstos un attēlu ALT saturā. Kā arī nomainiet faila nosaukumus, ja tie neatspoguļo Jūsu galvenos atslēgvārdus (piemēram, padomi.jpg, nevis d1234.jpg).

7. Ievietojiet saites uz citām mājaslapām ar saistītu saturu

To iespējams paveikt mājaslapā iekļaujot sarakstu ar saitēm vai resursu lapu. Tas, protams, jādara ar mēru, jo katra izejošā saite atbalsta kādu citu mājaslapu.

Ja tas tiek paveikts pareizi un apmeklētāji klikšķinās uz Jūsu norādītajām saitēm, meklētājprogrammas uzskatīs, ka esat uzticams un autoritatīvs avots saistībā ar Jūsu tēmu.

8. Pēc iespējas biežāk atjauniniet mājaslapu

Mājaslapas ar dinamisku saturu parasti interneta meklētājprogrammu rezultātos atrodas augstākās pozīcijās, nekā tās, kuru saturs ir statisks. Tieši tāpēc blogi un katalogi interneta meklētājprogrammās ir tik populāri. Saturs tajos tiek pastāvīgi atjaunots un papildināts.

9. Nodrošiniet, lai mājaslapa indeksētos meklētājprogrammās

Daudzas meklētājprogrammas automātiski atradīs un indeksēs Jūsu saturu, bet uz to nevajadzētu paļauties. Jābūt pilnīgi drošam, ka tādas meklētājprogrammas kā Google, Bing un Yahoo indeksē Jūsu mājaslapu, lai cilvēki to internetā spētu atrast.

10. Nodrošiniet, lai citas mājaslapas satur saites uz Jūsu lapu

Saistībā ar SEO, šis ir neizsakāmi svarīgi. Diemžēl, tas nav kaut kas, ko vienmēr iespējams kontrolēt. Vienīgais, ko iespējams darīt ir radīt lielisku saturu, vai arī lūgt citiem publicēt saites uz Jūsu mājaslapu.

Ieteicams, protams, būtu, lai Jūs veltītu laiku kvalitatīva satura radīšanai, nevis tērētu to, mēģinot kādu pārliecināt dalīties ar saitēm uz Jūsu lapu. Kā arī, publicējiet saturu kā viesis citu cilvēku blogos.

Neatkarīgi no tā, kādu stratēģiju realizēsiet, neaizmirstiet, ka ienākošās saites ir neatņemama SEO sastāvdaļa.

11. Nemainiet domēna nosaukumu

Jūsu URL vecums ir viens no faktoriem, kas ietekmē Jūsu mājaslapas reitingu meklēšanas rezultātos; tāpēc esiet pacietīgs.

Ja ik sešus mēnešus mainīsiet savas mājaslapas domēna nosaukumu, Jūsu mājaslapa nekad neiegūs atpazīstamību, ko tā pelnījusi.

12. Rakstiet dabiski

Augstākminētie SEO padomi neko neietekmēs, ja Jūs radīsiet saturu, kas rada iespaidu, ka to sarakstījis robots. Veidojiet lielisku saturu, sekojiet šiem padomiem, esiet pacietīgs, un Jūs redzēsiet rezultātus.

Ja arī Jums jau ir izveidota mājaslapa, kurā nav iekļauti augstākminētie padomi, tas nenozīmē, ka viss jāsāk no sākuma – šos SEO ieteikumus iespējams implementēt mājaslapā arī novēloti. Kad tas būs paveikts, Jūs varēsiet sākt regulāri veidot saturu.

Ja Jūs māc ziņkāre par to, cik labi Jūsu mājaslapai sokas meklētājprogrammās, Jūs varat izmantot kādu bezmaksas mājaslapu SEO rīku, kā piemēram Website Grader.

 

Avots: InsightinTechnology

Atpakaļ
Facebook Twitter LinkedIn

Mūsu klienti

Ko saka mūsu klientiPieteikties jaunumiem

Saņem Bright piedāvājumus, jaunumus un ielūgumus uz gaišiem pasākumiem!


Patīk mūsu darbi? Būsim priecīgi palīdzēt!
Sazinies ar mums